Patarimai: drabužių ir aksesuarų aprašymas

Taigi, man buvo pasiūlyta aptarti turbūt mano mėgstamiausia tema, o tai yra drabužių ir aksesuarų aprašymas kūrinyje (prisipažinsiu, visad pernelyg detaliai aprašau savo veikėjus). Tad pradėk nuo pačių svarbiausių dalykų, kuriuos turite žinoti:

  1. kada ir kur vyksta veiksmas. Juk negalite antikos laikotarpiu aprengti veikėjo korsetu, ar 3000 metų žmogui leisti nešioti kišeninį laikrodį. Mano patarimas prieš rašant apie įvykius, kurie vyko praeityje pasidomėti, ką žmonės dėvėdavo tiek kasdien, tiek ypatingomis progomis. Be to, labai svarbu, kur jie gyveno – kaime, mieste ar užmiestyje; kokia jų turtine padėtis, kilmė. Rašant apie šiandiena siūlau pažvelgti, kaip rengiasi aplinkiniai, o rašant apie ateitį nebijoti naudotis fantazija bei apsilankyti Demobaza svetainėje, kurioje rasite futuristinių drabužių.
  2. drabužių medžiagos. Ar jūsų veikėjas vilki lengvus šilkinius rūbus? O gal tai šaltas žiemos rytas ir reikia sunkių kailinių? Lininiai ar džinsiniai marškiniai? Yra tiek daug medžiagų, kad net galva gali apsisukti, tačiau jums svarbu žinoti, koks jausmas liesti medžiaga, kiek ji sveria ir ar X medžiaga tinkama Y įvykiui.
  3. aksesuarai. Aksesuarai gali labai daug pasakyti apie veikėja: ar jis mėgsta ryškius papuošalus, ar kuklius, o gal iš vis jų nenešioja? Taip pat tokie aksesuarai, kaip žiedai ir pakabukai gali reikšti giminę, padėtį arba būti sentimentaliai svarbūs veikėjui.

O dabar mano patarimai:

  • Žiūrėkite filmus ir serialus, žaiskite video žaidimus, kurių veiksmas vyksta tuo pačiu metu, kaip ir jūsų kūrinio veiksmas. Tai jums suteiks minčių, kaip gali atrodyti jūsų veikėjas.
  • Vartykite mados žurnalus bei internetinių parduotuvių katalogus. Ypač jei jūsų veikėjas itin stilingas
  • Nepersistenkite. Šia taisyklę dažnai pati laužau, nes trokštu veikėjus aprašyti tobulai. Deja, skaitytojai retai įsimena aprašymus, o kartais juos detalūs aprašymai nervina, tad galite sugaišti pernelyg daug laiko rikdami savo veikėjui auskarus, į kuriuos niekas nekreips dėmesio.

Taip pat apsilankykite:

 

 

 

https://66.media.tumblr.com/3100add415ef10d44873bc42fc678576/tumblr_nftbuqHNyJ1tnjqg0o1_1280.jpg

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: